[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jakiś czas temu allegro wprowadziło nowe zasady umieszczanych na aukcjach zdjęć. Ich tło musi być białe. Zmiana ta wywołała wśród sprzedających małe zamieszanie. Nie każdy przewiduje budżet na profesjonalne studio i outsourcing w temacie packshotów. Jak więc domowymi sposobami uzyskać zdjęcie produktowe na białym tle? Możliwości jest sporo, poniżej kilku z nich.

Usunięcie tła w programie graficznym

Rozwiązanie odpowiednie, ale czasochłonne. Żmudne zaznaczanie piórkiem obrysu produktu dla osoby niewprawionej może być mordęgą. Zobacz na filmie jak to wygląda. Tutaj akurat trwa kilka sekund. ?

Stół bezcieniowy

Stawiamy go na równi z bezcieniowymi namiotami. Osobiście odradzamy?

 

Oświetlenie tła

Opcja ta jest prosta, przyjemna i ekonomiczna.  Wystarczy odpowiednio oświetlić tło a produkt, który będziemy fotografować, zawiesić w powietrzu. Jak to zrobić? Nic prostszego. Oświetlamy na przykład białą ścianę. Nie trzeba mieć specjalnego tła. Do oświetlenia możemy użyć dowolnego światła (lampa błyskowa, światło stałe, lampka).

 

 

Produkt stawiamy na… no właśnie. Najlepszym i łatwo dostępnym rozwiązaniem jest szyba. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby fotografować wtedy przedmiot pod kątem. Tak, aby w tle nie pojawiła się jej krawędź. Jeżeli jednak chciałbyś fotografować na wprost, możesz użyć na przykład wygiętej opalarką, przezroczystej płyty pleksi. Co wytrwalsi i cierpliwsi, wieszają produkty na żyłkach.

W tle widzimy zwykłą, zewnętrzną lampę błyskową. Ustawmy ją teraz bardziej za produkt i zwiększmy jej moc. Nic prostszego. Mamy czyste, białe tło, które spełnia wymogi allegro.


Dobrze jest zatrzymać część światła czarnymi ekranami, tak aby krawędź produktu nie zlewała się z tłem. Można to zrobić za pomocą czarnych segregatorów. Uzyskujemy dzięki nim ładną, nieprzepaloną krawędź produktu.


OK, teraz wystarczy oświetlić sam produkt. Jeżeli użyliśmy całego domowego oświetlenia na tło, możemy użyć na przykład światła dziennego z okna. Możemy je rozproszyć choćby firanką lub odbić kawałkiem białego styropianu. My użyliśmy raz jeszcze zewnętrznej lampy błyskowej.


Możemy rozświetlić ciemniejszą stronę białym ekranem. Za ten posłużyła nam biała kartka. ?


Teraz wystarczy wyciąć zdjęcie i wstawić na aukcję. My poprzesuwaliśmy kilka suwaków w programie graficznym i wyprostowaliśmy produkt.

Jak widać mając najprostsze oświetlenie i zwykły aparat możemy uzyskać spełniający wymogi portalu aukcyjnego packshot. Segregatory, kartka, szyba – te „profesjonalne sprzęty” prawie każdy z nas ma w domu?

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]