Scroll to top
+48 786 966 333 | [email protected]

PACKSHOT - FAQ

Najczęściej zadawane pytania odnośnie zdjęć produktowych

1. Jak wygląda proces przygotowania zdjeć?

1. Skontaktuj się z nami. ? Wspólnie stworzymy ofertę dopasowaną do marki.


2. Odwiedź nas lub spakuj i wyślij swoje produkty. Odbieramy paczki kurierskie, pocztowe, dostawy taksówką czy uberem. Możemy również zlecić odbiór produktów. Dołącz wytyczne do zdjęć, które umożliwią nam dalszą pracę z Twoim produktem.


3. Wrócimy z podsumowaniem zlecenia, dokładną wyceną i potwierdzeniem terminu. Po akceptacji przystępujemy do realizacji całego zlecenia lub zdjęć próbnych.


4. Niedługo otrzymasz zdjęcia do Twojej oceny! Jeżeli wcześniej była wykonana pełna płatność, otrzymasz je w pełnych rozdzielczościac, już, bez znaków wodnych. Chętnie wprowadzimy zmiany jeżeli zaistnieje taka potrzeba. ?

2. Jaki jest czas realizacji?

Standardowy czas realizacji określany jest przy przygotowaniu oferty. Produkty możesz zostawić u nas w każdej chwili, w godzinach pracy studia lub 24/7 na recepcji. Nie musisz czekać na wolny termin.

Oferujemy również realizację na następny dzień roboczy a jeżeli jest to możliwe nawet tego samego dnia. Jeżeli potrzebujesz pilnie zdjęć – skontaktuj się z nami.

3. Jak liczyć ilość zdjęć?

Podane w ofercie stawki to koszt wykonania jednego zdjęcia. Dla przykładu – wykonujemy 3 ujęcia torebki damskiej z przodu, z boku oraz z tyłu, to mimo tego, że produkt jest jeden, zdjęcia są trzy.

4. Co dostaję w cenie standardowego packshotu?

1. Zdjęcie w rozdzielczości minimum 1500px/dłuższy bok i 300DPI.


2.  Retusz obejmujący wybielenie tła, drobne poprawki oraz korektę kolorystyczną.


4. Zdjęcie próbne przed wykonaniem całej partii.


5. 6-miesięczną archiwizację packshotów.


6. Dostarczenie zdjęć w postaci galerii online zabezpieczonej hasłem z możliwością ich szybkiego pobrania na dysk.

5. Co dostaję w cenie packshotu PRO?

1. Zdjęcie w rozdzielczości minimum 4000px/dłuższy bok i 300DPI.


2. Dodatkowe opcjonalne dwa warianty zdjęć w rozdzielczości podanej przez Klienta (przykładowo na potrzeby Sklepu Internetowego).


3. Kompleksowy retusz obejmujący usuwanie tła, dodawanie cieni, usuwanie zabrudzeń, zagnieceń czy skaz oraz zaawansowaną korektę kolorystyczną. Przykład: https://www.youtube.com/retusz


4. Zdjęcie próbne przed wykonaniem całej partii.


5. 6-miesięczną archiwizację packshotów.

Dostarczenie zdjęć w postaci galerii online zabezpieczonej hasłem z możliwością ich szybkiego pobrania na dysk.

6. Czy robicie poprawki?

Oczywiście! Jeżeli zdjęcie zostanie wykonane niepoprawnie względem przekazanych wytycznych (brief), Klient może żądać poprawek, aż do uzyskania efektu zgodnego ze wszystkimi wytycznymi. Standardowy czas wykonania poprawek to okres do 72h roboczych.


W przypadku gdy efekt jest niezadowalający a wszystkie wytyczne zostały zastosowane, Klientowi przysługuje jedna bezpłatna tura poprawek w zakresie postprodukcji (retuszu).

7. Waham się, wykonujecie zdjęcie próbne?

Jasne! Możemy wykonać 2 zdjęcie próbne, które przekazujemy ze znakiem wodnym. Dzięki niemu możesz sprawdzić jakość naszej pracy na swoim produkcie. Zdjęcie jest darmowe. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę i jego zakup, przekażemy je w pełnej rozdzielczości bez znaku wodnego. Więcej informacji na ten temat tutaj.

8. Prawa autorskie.

W momencie przekazania zdjęć (po otrzymaniu płatności), Klient otrzymuje pełnie praw autorskich. Może więc dowolnie z nich korzystać i modyfikować je, a także przekazywać bez żadnych ograniczeń czasowych, terytorialnych i innych.

9. Czy umieścicie moje zdjęcia w portfolio?

Zdjęcia w portfolio umieszczamy wyłącznie za zgodą Klienta na ich publikację.

10. Czy mogę być przy wykonywaniu zdjęć?

Udostępniamy taką możliwość przy wykonywaniu zdjęć z udziałem modeli.

11. Jak przygotować produkty do zdjęć?

Produkty powinny być czyste, bez niedoskonałości. Jeżeli produkty wymagają złożenia, to powinny zostać do nas w taki sposób dostarczone (wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe). W przypadku odzieży, ubrania należy wyprasować, usunąć metki, zawieszki i inne elementy, które do zdjęć z reguły się nie przydają. W przypadku braku czasu na czynności związane z przygotowaniem produktów do sesji tj. prasowanie, składanie, usuwanie zbędnych elementów lub jeśli transport uniemożliwia takie działania, czynności te możemy wykonać na miejscu zgodnie z przygotowaną wyceną.

12. Czy otrzymam dodatkowo format TIF lub PSD w 8 lub 16-Bit?

Oczywiście! Należy jednak poinformować nas o tym przed podjęciem zlecenia. Przygotujemy je bezpłatnie.

13. Czy mogę otrzymać RAWy?

Nie udostępniamy plików RAW.

14. Wykonujecie zdjęcia nadające się do druku?

Zdjęcia jak najbardziej mogą mieć zastosowanie w większości form drukowanych w standardowych formatach. Przygotowujemy pliki w przestrzeni barwnej CMYK. Każda publikacja ma różne wymagania, dlatego zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia wszystkich szczegółów.

15. Czy packshot to jedno zdjęcie?

Packshot to angielski termin używany w branży reklamowej jako zwrot określający przedstawienie produktu za pomocą, w tym przypadku statecznego obrazu. Przez zawartą w terminie część PACK(SHOT) może być błędnie odbierany jako paczka zdjęć. Jest to natomiast pojedyncze zdjęcie. Packshot w naszym przypadku możemy używać zamiennie z terminem zdjęcie produktowe.

16. Jak wygląda płatność?

Płatność dokonywana jest na podstawie Faktury VAT. Klient przed płatnością otrzymuje zdjęcia ze znakiem wodnym aby dokładnie mógł sprawdzić efekt końcowy i zaakceptować go lub zlecić wprowadzenie poprawek. Następnie po uregulowaniu pełnej płatności przekazujemy końcowy materiał (wysoka rozdzielczość, bez znaków wodnych).


W przypadku pierwszej realizacji wymagana jest przedpłata 50% lub 100%.

17. Jak rozliczane są zdjęcia grupowe?

Stawki w cenniku obejmują maksymalnie dwa produkty na jednym zdjęciu. Z każdym kolejnym produktem na zdjęciu stawka jest powiększona o 50%.

18. Jak rozliczane są zdjęcia większych produktów?

Koszt wykonania zdjęć produktów gabarytowych (powyżej 100 cm) powiększony jest o 50%.

19. Tryby przyspieszone.

Ekspresowa realizacja zleceń rozliczana w następujący sposób i obejmuje dni robocze.


  • kilka godzin – wycena
  • 24h + 100% stawki
  • 48h +50% stawki
EnglishGermanPolish