fbpx

PACKSHOT - FAQ

Najczęściej zadawane pytania odnośnie zdjęć produktowych


1. Jak zacząć?
 1. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij zapytanie na [email protected]. Przygotujemy ofertę najszybciej jak to możliwe.
 2. Spakuj i wyślij swoje produkty do nas lub zleć nam zamówienie kuriera. Wyślij nam również wytyczne do zdjęć, które umożliwią nam dalszą pracę z Twoim produktem.
 3. To wszystko, niedługo otrzymasz zdjęcia!
2. Jaki jest czas realizacji?
 • Standardowy czas realizacji to okres do 4 dni roboczych od przekazania wszystkich produktów, kompletu wytycznych oraz w przypadku pierwszej współpracy, przedpłaty. Czas realizacji liczony jest od pierwszego pełnego dnia, gdy posiadamy wszystkie wspomniane składowe. W przypadku zleceń na powyżej 100 zdjęć, czas ten może się wydłużyć i ustalamy go indywidualnie. Oferujemy również realizację na następny dzień roboczy i inne krótkie terminy. Jeżeli potrzebujesz pilnie zdjęć – skontaktuj się z nami.
3. Jak liczyć ilość zdjęć?
 • Podane w cenniku stawki to koszt wykonania jednego zdjęcia. Dla przykładu – wykonujemy 3 ujęcia torebki damskiej z przodu, z boku oraz z tyłu, to mimo tego, że produkt jest jeden, zdjęcia są trzy.
4. Co dostaję w cenie standardowego packshotu?
 1. Zdjęcie w rozdzielczości minimum 2000px/dłuższy bok i 300DPI.
 2. Dodatkowe zdjęcie w rozdzielczości podanej przez Klienta (przykładowo na potrzeby Sklepu Internetowego).
 3. Podstawowy retusz obejmujący usuwanie tła, drobne poprawki oraz korektę kolorystyczną.
 4. Zdjęcie próbne przed wykonaniem całej partii.
 5. 3-miesięczną archiwizację packshotów.
 6. Dostarczenie zdjęć w postaci galerii online zabezpieczonej hasłem z możliwością ich szybkiego pobrania na dysk.
5. Co dostaję w cenie packshotu PREMIUM?
 1. Zdjęcie w rozdzielczości minimum 4000px/dłuższy bok i 300DPI.
 2. Dodatkowe opcjonalne dwa warianty zdjęć w rozdzielczości podanej przez Klienta (przykładowo na potrzeby Sklepu Internetowego).
 3. Kompleksowy retusz obejmujący usuwanie tła, dodawanie cieni, usuwanie zabrudzeń, zagnieceń czy skaz oraz zaawansowaną korektę kolorystyczną.
 4. Zdjęcie próbne przed wykonaniem całej partii.
 5. 3-miesięczną archiwizację packshotów.

Dostarczenie zdjęć w postaci galerii online zabezpieczonej hasłem z możliwością ich szybkiego pobrania na dysk.

Galeria marszalstudio
6. Czy robicie poprawki?
 • Oczywiście! Jeżeli zdjęcie zostanie wykonane niepoprawnie względem przekazanych wytycznych (brief), Klient może żądać poprawek, aż do uzyskania efektu zgodnego ze wszystkimi wytycznymi. Standardowy czas wykonania poprawek to okres do 72h roboczych.
 • W przypadku gdy efekt jest niezadowalający a wszystkie wytyczne zostały zastosowane, Klientowi przysługuje jedna bezpłatna tura poprawek w zakresie postprodukcji (retuszu).
7. Waham się, wykonujecie zdjęcie próbne?
 • Jasne! Możemy wykonać 1 zdjęcie próbne, które przekazujemy ze znakiem wodnym. Dzięki niemu możesz sprawdzić jakość naszej pracy na swoim produkcie. Zdjęcie jest darmowe i wykonujemy je w standardowym czasie realizacji (do 4 dni roboczych). Jeżeli zdecydujesz się na współpracę i jego zakup, przekażemy je w pełnej rozdzielczości bez znaku wodnego. Więcej informacji na ten temat tutaj.
8. Prawa autorskie.
 • W momencie przekazania zdjęć, Klient otrzymuje pełnie praw autorskich. Może więc dowolnie z nich korzystać i modyfikować je, a także przekazywać bez żadnych ograniczeń czasowych, terytorialnych i innych.
9. Czy umieścicie moje zdjęcia w portfolio?
 • Zdjęcia w portfolio umieszczamy wyłącznie za zgodą Klienta na ich publikację.
10. Czy mogę być przy wykonywaniu zdjęć?
 • Nie udostępniamy takiej możliwości.
11. Jak przygotować produkty do zdjęć?
 • Produkty powinny być czyste, bez niedoskonałości. Jeżeli produkty wymagają złożenia, to powinny zostać do nas w taki sposób dostarczone (wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe). W przypadku odzieży, ubrania należy wyprasować, usunąć metki, zawieszki i inne elementy, które do zdjęć z reguły się nie przydają. W przypadku braku czasu na czynności związane z przygotowaniem produktów do sesji tj. prasowanie, składanie, usuwanie zbędnych elementów lub jeśli transport uniemożliwia takie działania, czynności te możemy wykonać na miejscu. Koszty dodatkowych usług podane są w cenniku.
12. Czy otrzymam dodatkowo format TIF lub PSD w 8 lub 16-Bit?
 • Oczywiście! Należy jednak poinformować nas o tym przed podjęciem zlecenia. Przygotujemy je bezpłatnie.
13. Czy mogę otrzymać RAWy?
 • Nie udostępniamy plików RAW.
14. Wykonujecie zdjęcia nadające się do druku?
 • Zdjęcia jak najbardziej mogą mieć zastosowanie w większości form drukowanych w standardowych formatach. Przygotowujemy pliki w przestrzeni barwnej CMYK. Każda publikacja ma różne wymagania, dlatego zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia wszystkich szczegółów.
15. Czy packshot to jedno zdjęcie?
 • Packshot to angielski termin używany w branży reklamowej jako zwrot określający przedstawienie produktu za pomocą, w tym przypadku statecznego obrazu. Przez zawartą w terminie część PACK(SHOT) może być błędnie odbierany jako paczka zdjęć. Jest to natomiast pojedyncze zdjęcie. Packshot w naszym przypadku możemy używać zamiennie z terminem zdjęcie produktowe.
16. Jak wygląda płatność?
 • Płatność dokonywana jest na podstawie Faktury VAT. Klient przed płatnością otrzymuje zdjęcia ze znakiem wodnym lub stykówki, aby dokładnie mógł sprawdzić efekt końcowy i zaakceptować go lub zlecić wprowadzenie poprawek. Następnie po uregulowaniu płatności przekazujemy końcowy materiał (wysoka rozdzielczość, bez znaków wodnych).
 • W przypadku pierwszej realizacji wymagana jest przedpłata 100%.
17. Jak rozliczane są zdjęcia grupowe?
 • Stawki w cenniku obejmują koszt zdjęcia jednego produktu. Z każdym kolejnym produktem na zdjęciu stawka jest powiększona o +50%.
18. Jak rozliczane są zdjęcia większych produktów?
 • Produkty gabarytowe (powyżej 100 cm) rozliczane są w stawce packshotu premium + 50 %.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Pracujemy od 9 do 17
FAQ – najczęściej zadawane pytania