fbpx
Scroll to top
+48 786 966 333 | [email protected]

Jak zrobić białe tło na aukcję?


Mateusz - 29 marca 2018 - 0 comments

Jak uzyskać białe tło podczas fotografowania na popularne aukcje internetowe?

Jakiś czas temu allegro wprowadziło nowe zasady umieszczanych na aukcjach zdjęć. Ich tło musi być białe. Niestety zmiana ta wywołała wśród sprzedających małe zamieszanie, bo nie każdy przewiduje budżet na profesjonalne studio i outsourcing w temacie packshotów. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z pytaniami jak domowymi sposobami uzyskać zdjęcie produktowe na białym tle. Możliwości jest sporo, poniżej prezentacja kilku z nich.

  1. Usunięcie tła w programie graficznym. Rozwiązanie odpowiednie, ale czasochłonne. Żmudne zaznaczanie piórkiem obrysu produktu dla osoby niewprawionej może być mordęgą. ?
  2. Stół bezcieniowy. Stawiamy go na równi z bezcieniowymi namiotami. Osobiście odradzamy. ? ?
  3. Oświetlenie tła. Opcja ta jest prosta, przyjemna i względnie tania. ? Wystarczy odpowiednio oświetlić tło a produkt, który będziemy fotografować, zawiesić w powietrzu. Jak to zrobić? Nic prostszego. Oświetlamy na przykład białą ścianę. Nie trzeba mieć specjalnego tła. Do oświetlenia możemy użyć dowolnego światła (lampa błyskowa, światło stałe, lampka).

Produkt stawiamy na… No właśnie, najlepszym i łatwo dostępnym rozwiązaniem jest szyba. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby fotografować wtedy przedmiot pod kątem. Tak, aby w tle nie pojawiła się jej krawędź. Jeżeli jednak chciałbyś fotografować na wprost, możesz użyć na przykład wygiętej opalarką, przezroczystej płyty pleksi. Co wytrwalsi i cierpliwsi, wieszają produkty na żyłkach.

Jak zrobić białe tło na aukcję internetowe

W tle widzimy zwykłą, zewnętrzną lampę błyskową. Ustawmy ją teraz bardziej za produkt i zwiększmy jej moc. Nic prostszego. Mamy czyste, białe tło, które spełnia wymogi allegro.

Packshot na białym tle

Dobrze jest zatrzymać część światła czarnymi ekranami, tak aby krawędź produktu nie zlewała się z tłem. Można to zrobić za pomocą czarnych segregatorów. Uzyskujemy dzięki nim ładną, nieprzepaloną krawędź produktu.

Packshot na białym tle

OK, teraz wystarczy oświetlić sam produkt. Jeżeli użyliśmy całego domowego oświetlenia na tło, możemy użyć na przykład światła dziennego z okna. Możemy je rozproszyć choćby firanką lub odbić kawałkiem białego styropianu. My użyliśmy raz jeszcze zewnętrznej lampy błyskowej.

Packshot na białym tle

Możemy rozświetlić ciemniejszą stronę białym ekranem. Za ten posłużyła nam biała kartka . ?

Packshot z białym tłem

Teraz wystarczy wyciąć zdjęcie i wstawić na aukcję. My poprzesuwaliśmy kilka suwaków w programie graficznym i wyprostowaliśmy produkt.

Jak widać mając najprostsze oświetlenie i zwykły aparat możemy uzyskać spełniający wymogi portalu aukcyjnego packshot. Segregatory, kartka, szyba – te „profesjonalne sprzęty” prawie każdy z nas ma w domu. ?

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *